FALON - Rozcestník

Proč a jak vytvořit PDF soubor

PDF soubory jsou pro zadávání tiskovin nejlepší možná varianta!

ALE I TAK POZOR NA 2 VĚCI:

  1.  SOUBORY Z POČÍTAČŮ APPLE !!! ... Pokud tvoříte Vaši práci na Macu, musíte nás na to upozornit, abychom dokument
       zkontrolovali na nějaké neplechy, které prostě Macy dělají! Nejčastěji je to převedení černého textu do barev ... to se Vám pak celá
       práce vytiskne barevně. Pokud nás na původ dokumentu (z Macu) neupozorníte, nebude pak na to brán zřetel.

  2.  ZKONTROLUJTE SI, ŽE PÍŠETE TEXT ČERNOU BARVOU ... i Word na PC může mít třeba přednastaveno (úmyslně Vámi, či   
       prostě omylem), že automatická barva textu je například tmavě modrá a ne černá. Toto nemáte šanci vidět okem na monitoru
       a většinou ani na vlastním tisku, ale vše se tiskne z barev a pak to i tak stojí.
 

JEDNODUCHÁ A BEZPEČNÁ VÝROBA PDF SOUBORU

Jak jsme již dříve uvedli, jediným naprosto bezproblémovým formátem souboru pro tisk je formát PDF … nic se již nemůže posunout, rozházet a tak podobně!!!

Ne všechny programy, které Vám umožní generovat PDF soubor, jsou vhodné!  Nedoporučujeme freewarové programy stažitelné z internetu, ani generátor PDF v SISu. Často neumí pracovat s černou barvou a pak celou práci převede do barevného dokumentu (i tisku), i když se na monitoru text jeví jako černobílý!

Doporučujeme ukládat PDF přímo z Wordu integrovanou funkcí (Soubor - Uložit a odeslat – Vytvořit dokument PDF/XPS, v některých verzích Wordu přes funkci Uložit jako, typ souboru vyberte PDF) nebo použít níže uvedený postup přes PDF Creator.

Zde Vás jednoduše provedeme celým postupem. Dali jsme si tu práci a vše pro Vás připravili (postup zvládne hravě i počítačový antitalent):

  1.  Stáhněte si z adresy http://www.falon.cz/pdf/pdf.exe instalační soubor programu PDF Creator a uložte si jej na „plochu”.
  2.  Spusťte instalační program (”enter” nebo dvojité poklepání myší).
  3.  Ponechejte veškerá nastavení a během instalačního procesu počítači všechno potvrďte (”Ano”, „OK”, atd.).
  4.  Program PDF Creator se Vám nainstaloval jako Vaše nová tiskárna s názvem PDF Creator.
  5.  Zkontrolujte si Váš dokument stránku po stránce a pokud je ve stavu, ve kterém jej chcete vytisknout, zvolte z roletky „Soubor” volbu „Tisk”.
  6.  Vyberte tiskárnu PDF Creator a klikněte na OK (Tisk).
  7.  Tabulku, která se Vám objeví, potvrďte. Následně se Vám otevře klasická tabulka „Uložit jako”, kde si vyberete místo uložení (např. na plochu) a napíšete název dokumentu. Potvrdíte kliknutím na „Uložit”.
  8.  Program bude nyní chvíli vytvářet PDF dokument, který dle zadání uloží a navíc Vám jej rovnou otevře.
  9.  Tento soubor si projděte stranu po straně a pokud je v pořádku, tak vězte, že Vám jej vytiskneme přesně tak, jak jej právě vidíte u sebe na monitoru.
 10. Soubor si uložte na USB disk (pokud přijdete zadat výrobu Vaší práce osobně) nebo jej zašlete e-mailem dle instrukcí uvedených v tomto letáčku.